Út, 03/01/2017 - 21:44
6

kooperace
dovozce
naložit
opotřebovat se
tuberkuloza

„Jak jako debil?!" Běžel jsem za učitelem. Prvně začne hádku a pak z ní ještě uteče? Nezastavil. Úplně mě ignoroval. To si vypije. Počkej, až budeš suplovat v těláku. Hodím ti míčem do ksichtu. Nebo tě zítra napíchnu na kružítko. Odbočil do třídy a já chtěl za ním. Normálně mi přivřel nos do dveří. On mě chce snad zabít?! Rozmyslel jsem se. S tím míčem to bude do koulí. Dveře jsem otevřel a do třídy vběhl taky. Seděl u katedry a zapisoval něco do třídnické knihy.

„Můžeš mi vysvětlit, co to mělo znamenat?! Jak si mě mohl před tím dovozcem urazit?" Vrčel jsem na něj, až i od úst mi šla pěna.

„Řekl jsem pouze pravdu." Ani se na mě nepodíval. Pořád čučel do té blbé knihy.

„Jaká pravda?! Nejsem debil, nikomu se nedávám a už vůbec není můj zadek opotřebovaný!” Zaklapl jsem tu knihu. Teď jsem tu já to zajímavé. Věnuj mi dostatečnou pozornost kruci. Jak by se ti líbilo, kdybych poslouchal metal ve tvé hodině?

„Nejsi blb? Prosim tě! Ani neznáš význam slova kooperace,” není to.. Um.. A nebo..? To je hajzl. Minule mi zavřel hubu slovem tuberkulóza. A teď to dělá znovu. Prostě nemám obří slovní zásobu, no a? „Jestli jde o tvůj zadek, nebudu se vyjadřovat. A nenabízíš? Přišel bych o vteřinu později a už bys tomu dovozci tancoval na klínu.” Taky se už postavil. Zhlížel na mě z vrchu a v očích mu stejně tak jako mě lítaly blesky. Cože to řekl? Tancoval na klínu? Já?

„A nežárlíš ty náhodou?” Zrudl a hned se odvrátil.

„Žárlit? A na co? Pche.” Takže tak to je. Je tak sladký. Objal jsem ho a políbil na krk.

„To bylo za tu prvačku. Příště ti ale naložím těžší kalibr než jen lichocení dovozci pizzy, ať je ti to jasný.”