Lu
St, 17/05/2017 - 18:47
6

komedie
připínáček
koupaliště
soustava
specialista

 Připadala jsem si trochu jako mlýnský kámen. Statná padesátnice po mé pravici se zřetelnou nevolí vejrala na pár válející se na dece po mojí levici, přičemž nesouhlasně usykávala. Hnědovlasý muž jí měl na háku, ale štíhlejší špinavý blonďák si byl její pozornosti velice dobře vědom a evidentně z ní měl legraci.

Ti mladí muži tam si užívali krásný den na koupališti, stejně jako všichni ostatní, které sluníčko vytáhlo na vzduch. Aby ne, vždyť letos těch dostatečně teplých dní bylo zatím jak šafránu. Jejich deka byla plná smíchu, pošťuchování a škádlení, zkrátka lásky. Čím víc se bavili, tím kyseleji se však dáma tvářila. Přiznávám bez mučení, pozorovat jejich oční přestřelky byla dobrá komedie, občas jsem se neudržela a vyprskla smíchy.

Rozdala jsem přiřítivším se synům svačinu a s potěšením si prohlížela ďábelské jiskřičky v dětských očích. Vodu milovali, v soustavě bazénků pro nejmenší byli přešťastní.

Blonďák v provokacích ještě přitvrdil a hodil okem po mojí sousedce, aby mu neutekla její reakce. Specialistka přes morálku to už nevydržela, nadskočila, jako by přisedla připínáček, popoběhla k jejich dece a pustila se do nich. Řeči o tom, jak je to nenormální a nevhodné, takhle se chovat a ještě ke všemu na veřejnosti, že jsou tu přeci malé děti (jistě, to je vždycky silný argument), které kazí a že by se měli krotit, chovat normálně nebo vypadnout, zakončila před návratem na svou deku nadávkou a uplivnutím.

„Mami, co je to homouš?“ zeptal se syn.

„To je ošklivé označení pána, který žije s jiným pánem místo ženy, je to nadávka. Slušně říkáme homosexuál nebo gay,“ vysvětlila jsem.

„Není to divný?“ vyvalil oči.

„Proč? Když se ti někdo líbí, máš ho rád a je vám spolu dobře, tak je přeci jedno jestli je to žena nebo pán. Láska je jenom jedna,“ mrkli jsme na sebe s blonďákem.