Jackie Decker 30. 4. 2017 (21:55) 5

Dobrý den, vážení návštěvníci a stálí uživatelé našeho webu. Přicházím za vámi s několika otázkami: "Víte, že ke svému uživatelskému účtu jste dostali i jakýsi soukromý manga list?"; "Víte co to je?"; "Aktualizujete jej?"

Pokud jsou vaše odpovědi na všechny tyto otázky: "Ano."; pak mě zajímá ještě jedna zcela konkrétní věc. Co říkáte na to, že v manga listu jsou u všech mang uvedeny pouze jejich cizojazyčné názvy?

Proč se na to ptám? Inu já mám trochu problém s tím, že neaktualizuji svůj manga list pravidelně. Přičemž, když se podívám na statistiky přečtených a rozečtených mang, mohu myslím s čistým svědomím říct, že nejsem sama. No a když už si to po nějaké době uvědomím, otevřu si jej, zírám na ty názvy a uvědomím si že mi nic neříkají. Pravda je taková, že mnoho z nich je složitých a dlouhých. A když mangu čtu na hlavní straně koukám spíš na český překlad. Líbila se mi manga Na špičkách, ale kdyby po mě někdo chtěl její oficiální název, nevzpomenu si, ani kdyby mě mučili. Totéž spoustu dalších. A tak si musím každou mangu v manga listu rozkliknout jestli mi něco nepřipomene stručný obsah, obrázek apod.

A tak mě napadlo, jestli jsem jediná komu to dělá problém, nebo je nás tu víc. nechci přímo říct, že oroduji za přidání českých překladů názvů mang v mangalistu, ale myslím si, že diskuze na toto téma nikomu neuškodí.