Pá, 18/08/2017 - 19:05
4

Věnování: 
Všem kdo tu to povídku čte. :)

Jako každý den jsem zůstal po škole. Doma už na to byli zvyklí ale nelíbilo se jim to. No mě by se asi taky nelíbilo kdybych měl problémové dítě. Což já nikdy mít nebudu. Už ve svých třinácti letech jsem zjistil totiž že jsem gay. A není to tak dlouho co jsem zjistil že se mi zrovna líbí můj bráška. Je o šest let starší zatím co já jsem na základní škole v deváté třídě on pilně studuje doktořinu. Což by mě osobně vůbec nebavilo.

Když jsem měl konečně konec po školy šel jsem se přezout a chtěl jít domů. Jenže začalo lejt jak z konve.  S povzdechem jsem zůstal stát pod střechou budovy a zavolal Zachymu. Chvilku jsem čekal než mi to zvedne. „Děje se něco Denny?“ Ozve se hned. „Potřebuju aby si mě vyzvedl ze školy.“ Chvilku bylo ticho ale pak se ozval tichý povzdych . „Teď nemůžu jsem na praxi v nemocnici a budu tu až do šesti.“ Bezva! Nijak jsem mu neodpověděl a rovnou to vypl.

Nakonec jsem šel domů v tom dešti. Autobus mi měl jet až za hodinu a čekat hodinu se mi opravdu nechtělo. Tak že jsem si hodil na hlavu kapuci a co nejrychlejším krokem jsem šel domů kde mě čekalo nemilé překvapení. Všichni seděli u stolu včetně brášky a nějakého cizího kluka. Jen jsem se zamračil a šel za nimi. Byl jsem na kost promočený. Vlasy jsem měl slepené v obličeji tak že jsem teď musel vypadat super sexy.

„Ahoj zlatíčko.“ Pozdraví mě máma. „Běž se osušit a převléknout. Zachary by ti rád někoho představil.“ Poví a mrkne na brášku. Já se jen otočím na patě a odejdu do koupelny. Neříkal náhodou že je na praxi v nemocnici a nebude moct přijít…? Proč by mi lhal? Vždyť nikdy mu nedělalo pro mě přijet do školy.

Když jsem se osušil a převlékl šel jsem zpět za nimi. Vypadali že se docela baví jen já jsem se mračil jako kakabus. „Tak že co mi chceš říct?“ Svou otázku skoro až zavrčím. Bráška se i s tím druhým postaví a usměje se na mě. „Tohle je můj přítel Max.“ Představí mi ho jako by se nechumelilo. Jako to že je můj brácha gay ok. To beru konec konců jsem stejný navíc se mi to docela i hodí. Ale že si našel přítele? To je trochu podpásovka. Ještě ke všemu kvůli němu mi lhal! „Je mi jedno jak se jmenuje nebo kdo to je.“ Řeknu v klidu a pak odejdu do svého pokoje.

Slyšel jsem jen mámin naštvaný hlas který mi byl v tuhle chvíli u prdele. Zamkl jsem se v pokoji a pustil si hudbu. Hej to že má přítele bych nějak skousl. I přes to že ho mám raději než bych měl chci aby byl s někým koho bude milovat ale že mi kvůli němu bude i lhát? To teda neskousnu! Už vidím jak tu budou pečený vařený a bráška se na mě kvůli němu vyprdne…

Lehl jsem si do postele a soustředil jsem se jen na muziku. Jen že to nešlo. V mysli jsme měl stále ty dva a že mi Zachy kvůli němu poprvé za celý život zalhal. Vždy jsme si říkali všechno a hlavně pravdu. Nevím co mě mrzelo víc. Jestli to že si našel přítele a tím pádem bráška už nebude jenom můj a nebo to že prostě lhal.Nesnáším když to někdo dělá. Já sám to nedělám tak proč to dělají i ostatní?

4.285715
Vaše hodnocení: Žádné Průměrné hodnocení: 4.3 (hlasů: 28)
Detailní hodnocení není k dispozici.
Hodnocení:
4.6/5
- Komentářů: 11
Moje meno vyslovil príjemne a zároveň dráždivo. Zdá sa mi akoby sa so mnou...
Hodnocení:
5/5
- Komentářů: 1
Nepředstavujte si teď náš život jako růžovou knihovnu. To, co se stalo,...
Hodnocení:
5/5
- Komentářů: 16
Nehlasně za sebou zavřu dveře. Obejdu malý konferenční stolek s několika...
Hodnocení:
4.9/5
- Komentářů: 2
Ambriel a Ludrun sedí v pracovně a probírají různé dokumenty. „Podívej, je...