Autorů povídek začíná být víc a víc, proto jsme nuceni uvést několik pravidel, kterými byste se měli řídit. První a základní pravidlo je, že neznalost níže uvedeného Vás neomlouvá. Pokud nám budete posílat žádosti v rozporu s těmito pravidly, může se stát, že budete ignorováni.

 

Jak začít a co po Vás budeme chtít?

 1. Prvním krokem pro každého, kdo by u nás rád něco zveřejnil, je registrace. Po té nás kontaktujte pomocí Žádosti o vydání série (povídky na pokračování) nebo Žádosti o vydání jednorázovky (jednorázové povídky, drabble) a zašlete nám Vaši práci. Naši moderátoři Vaše dílo posoudí a dle kvality a jiných parametrů jej zařadí do Sekce autorské nebo Sekce prvotin.
  Autorská sekce: povídky jsou v pořádku po stránce gramatické a mají standardní formátování dle normy. Příběh má jistou kvalitu, logiku a pointu. Lze získat status „přispěvatele“ či „autora“.
  Sekce prvotin:
  slouží pro všechny, kteří s psaním teprve začínají a rádi by si poslechli názory ostatních v rámci vlastního zlepšení. Řadíme sem povídky s velkým množstvím gramatických chyb, bez nutného řazení do odstavců, se špatně psanou přímou řečí, apod. Dílo má pokulhávající nebo nelogický příběh, atd. Autor získává status "novic".

 

Statusy autor, přispěvatel a novic

 1. Po zveřejnění vaší povídky Vám admin (až bude mít čas) přidělí patřičný status a oprávnění zadávat si své povídky samostatně, bez asistence moderátorů (ale musíte čekat na kontrolu a schválení).
  Spisovatelům v autorské sekci, kteří nám dokáží, že to s psaním a Haar.cz myslí vážně, bude přidělen status „autor“ a dostanou na webu vlastní kajutu v podobě osobního blogu. Též si své povídky zveřejňují bez kontroly moderátorů a je to tedy plně v jejich režii (kromě knih při zadání nové série; ty si sice vyplníte sami, ovšem čekáte na schválení). Získání statusu autora je podmíněno, mimo jiné, aktivní spoluprací na webu (čímž se myslí aktivní zapojení do projektů webu, apod.). Jinak řečeno, jak velkým přínosem jste pro náš web.
  Přehled:
    Autor Přispěvatel Novic Bez statusu
  Kniha (zadání nové série) zadá si sám pomocí tohoto odkazu - čeká na schválení; po vydání obdrží informační email zadá si sám pomocí tohoto odkazu - čeká na schválení; po vydání obdrží informační email zadá si sám pomocí tohoto odkazu - čeká na schválení; po vydání obdrží informační email požádá si o vydání pomocí tohoto formuláře
  Povídka (kapitola série) zadá si sám pomocí tohoto odkazu - vydáno okamžitě zadá si sám pomocí tohoto odkazu - čeká na schválení; po vydání obdrží informační email zadá si sám pomocí tohoto odkazu - čeká na schválení; po vydání obdrží informační email požádá si o vydání pomocí tohoto formuláře
  Jednorázovka zadá si sám pomocí tohoto odkazu - vydáno okamžitě zadá si sám pomocí tohoto odkazu - čeká na schválení; po vydání obdrží informační email zadá si sám pomocí tohoto odkazu - čeká na schválení; po vydání obdrží informační email požádá si o vydání pomocí tohoto formuláře

   

 2. Stejně jako je možné z „přispěvatele“ povýšit na „autora“, lze to i naopak. Pokud se „autor“ stane neaktivním, porušil pravidla nebo již nesplňuje naše podmínky k udělení tohoto statusu.

 

Jednorázovky a série

 1. Obsahem musí být yaoi nebo shonen-ai. Zaměřujeme se pouze na originální tvorbu, tzn. že fanfiction zveřejníme pouze, pokud bude povídka mimořádné kvality a bude se jednat o jednorázovku. Stejně tak se stavíme k různým RP ve formě "já-ty-já-ty". Můžeme, po dohodě s moderátory, opět udělat výjimku.
  Vám i našemu webu samozřejmě prospívají nové věci (a pokud se budou aspoň některé pyšnit exkluzivitou pro náš web, pak se jedná o ideální stav). Jestliže budete zveřejňovat starší série (zvláště pak dříve uveřejněné na velkých serverech), pak nás musíte ujistit o exkluzivním pokračování.
 2. Vaše povídka musí mít minimálně jednu stranu A4, za předpokladu, že je text psána fontem Times New Romance ve velikosti 12 a okraje na všech stranách nejsou větší, než 2 cm (netýká se drabble či speciálních mini povídek).
 3. Pakliže si chcete přidat k sérii či jednorázovce obrázek, musíte být jeho autorem, nebo mít jeho souhlas. Pokud se jedná o různé wallpapery apod., pak je nutné uvést k obrázku zdroj. Ideální jsou free obrázky, za jejich použití nás nikdo nebude peskovat.
 4. Při vkládání prvního dílu KAŽDÉ nové série musíte nejdříve zadat jako knihu. Zadáte název série a stručný obsah.
 5. Jsme yaoi web, a proto Vás nebudeme omezovat ve výrazech či popisech sexu. Všechny povídky, které budou spadat do kategorie 18+ tak budou i označeny. V případě jakýchkoliv pochybností ze strany admina, půjdou případně pod registraci. Admini a moderátoři si vyhrazují právo povídku nezveřejnit, nebo ji smazat bez udání důvodu.
 6. Doporučujeme Vám nastavit si výrazný, zapamatovatelný avatar, který Vás bude prezentovat a pod kterým si Vás čtenáři lépe zapamutují.
 7. Pakliže se nám po dobu šesti měsíců neozvete (od vložení poslední povídky), bude Vám odebrát status (pokud nějaký máte) a všechny nedokončené série budou smazány. Pokud se opět vrátíte, bude s Vámi nakládáno jako s novým autorem, případně obdržíte status maximálně „novic/přispěvatel“.
 8. Vydání každého dílu série, nebo jednorázovky bude odměněno 4 A-Kredity.
 9. Kategorie povídek, máme jich pět:
  Shōnen-ai
  (pusa, držení se za ruce, vztah, láska, romantika).
  Light yaoi
  (sex není hlavním tématem povídky, bez detailních popisů, spíše bez násilí a bez hrubých výrazů, popis maximálně na několika řádcích).
  Normal yaoi
  (detailní popis sexu (na několik odstavců), hrubší výrazy, může se objevit lehké násilí, včetně incestu mezi sourozenci, zběžně popsaného znásilnění a podobných chuťovek).
  Hard yaoi
  (detailní sex, hrubé výrazy, tvrdé znásilnění, násilí, BDSM, bondage, atd.).
  Yaoi pro úchyláky
  (výkaly, a podobný chuťovky).

 

Drabble

 1. Jedná se o krátké povídky procvičující tvůrčí psaní. Píšou se na zadané slova (3 nebo 5) a musí mít PŘESNĚ 100, 200 nebo 300 slov (záleží na zadání, které bude viset na úvodní straně v postranním panelu).
 2. Každý dva týdny (v neděli ve večerních hodinách) vyhlašujeme zadání, podle kterého můžete svá drabble psát, ale nic Vám nebrání psát drabble i mimo oficiální zadání.
 3. Drabble zasílejte vždy přes formulář Žádosti o vydání jednorázovky (bez ohledu na Váš status) a do kolonky „soutěž“ napište heslo Drabble.
 4. Drabble na oficiální zadání odměníme 30 A-Kredity, drabble na vlastní zadání 10 A-Kredity. Samozřejmě za předpokladu, že budou zveřejněny.
 5. Vzhledem k tomu, že drabble nemá klasické „hvězdičkové“ hodnocení jsou komentáře uživatelů zvýhodněny. Za každý komentář obdrží čtenář 4 A-Kredity namísto 3.
 6. Drabble se nezapočítává do zveřejněných povídek, proto na jeho základě nelze získat žádný status.
 7. Lze jej psát na jakékoliv téma, tzn. že nemusí obsahovat yaoi či shonen-ai.
 8. Vzhledem k tomu, že se nejedná o soutěž v pravém slova smyslu, budou drabble zveřejňovány ihned po přijetí.
 9. „Soutěžní“ drabble, která přijdou až po termínu (tzn. po dvou týdnech, ve kterých byla daná slova vyhlášena), budou také zveřejněna, ale ohodnocena pouze 10 Akredity.
 10. Admini a moderátoři si vyhrazují právo, drabble nezveřejnit, nebo smazat a to i bez udání důvodu.

 

Omezení

 1. Všichni hrdinové ve Vašich povídkách, kteří se účastní jakýchkoliv sexuálních praktik BUDOU mít 15 let a více. Pokud je z nějakého důvodu nutné, aby byli Vaši hrdinové mladší, pak záleží na rozhodnutí adminů a moderátorů.
 2. V žádném případě netolerujeme popisy sexuálních praktit mezi plnoletým jedincem (18+) a dítětem pod 15 let.
 3. Omezení se též vztahuje na přemíru násilí (guro apod.).
 4. Admini a moderátoři si v případě pochybností vyhrazují právo povídku nezveřejnit, dát pod registrace nebo ji smazat bez udání důvodu.

 

Aktivní admini a moderátoři

Admini si vyhrazují právo, v případě potřeby, rozhodnout i  v rozporu s těmito pravidly.

 

Upraveno: 8. 3. 2017