Ne, 21/05/2017 - 22:11
4

Milý Rufe,

 je velká škoda, že ses neukázal na letošním Animefestu. Opravdu jsi nám chyběl, stejně jako Tvůj bratr Kieran, ale Ty přeci jen o trochu víc ;-)

Já jsem však  hodná  a proto Ti o letošním Animefestu  něco málo řeknu. Kde jen začít? Možná hned na začátku.

Animefest se konal stejně jako každý rok v Brně a začal v pátek 19. května a trval až do 21. května. Organizátoři se jako každý rok vytáhli i přes to, že o letošním tématu celého Animefestu, kterým byla hudba, se dosti pochybovalo. Ovšem i přes počáteční rozpaky splnila tato akce moje očekávání (za ostatní bohužel mluvit nemůžu, tak si udělej úsudek sám, alespoň z mého dopisu).

U stánků jsem utratila nemalé peníze, protože tam bylo tolik super věcí. Velká nabídka prodejců určitě uspokojila každého návštěvníka. Kdo by taky nechtěl nějaký ten plakát se svým oblíbeným anime, mazlící polštář nebo placku. Ano fandové Yuri on Ice si opravdu přišli v tomhle ohledu na své, protože placek na tašky není  nikdy dost. Všude byly hrnečky, plyšáci, trička, figurky, nějaké to japonské jídlo a ani nesmím zapomínat na populární BubbleTee, u kterého byly pořád velmi dlouhé fronty. Také tam tento rok bylo velké množství  pokémoních věcí , zřejmě  reakce na hru Pokemon Go. Tak jako tak, všichni určitě odcházeli s nějakou tou maličkostí a s peněženkou o dost lehčí.

Kromě stánků byla možnost si zahrát i velké množství  her. Viděla jsem tam  hry deskové, ale i na PC i když na ty druhé bylo pro velký zájem dost náročné se dostat. Kdo chtěl, tak se mohl nechat nakreslit  od některého talentovaného kreslíře, či si zabojovat ve stanu s gumovými meči. S kamarádkou jsme se tam pořádně pomlátili, ještě teď si musím foukat obří modřiny, co jsem od ní utržila :D

Teď bych se asi měla dostat k programu, který každý fanoušek určitě několikrát prolistoval, aby si vybral, na co bude ochotný vystát mnohdy i víc jak hodinovou frontu. Ty tři dny byly nabité mnoha zajímavostmi. Ať už to byli přednášky, workshopy, soutěže, či promítání filmů, nebo nějakého toho seriálu.

Já  jsem letos poctivě vystála tři hodiny, abych se zúčastnila třech přednášek. Byl o ně totiž takový zájem, že bylo vážně štěstí, dostat se dovnitř. I když je pravda, že přednášky z  Rotundy byly živě vysílané ve velké hale. Musím ovšem říct, že to stálo za to.

Jako yaoistku mě nejvíc nalákala přednáška Jaoizování maskulinních videoher. Už podle názvu byla přesně pro mě. Navíc - velmi mě překvapilo velké množství  mužských zájemců o toto téma. Přednáška byla sice zajímavá i zábavná, ale jako yaoistka bych od toho čekala víc a hlavně nějaké to yaoi o kterém tam bylo možná jen pár zmínek. Trochu zklamání, ale i tak jsem si tuto přednášku užila.

Ve finále u mě vyhrála  přednáška Dance battle a tanec opičáků , přednáška Geneze animeopeningu a endingu. Mohla bych spoilerovat, ale myslím, že bude lepší, když si Rufe tyto dvě přednášky najdeš a podíváš se na ně. Jistě budeš velmi překvapený a taky se pořádně pobavíš. A jestli ne, tak sním svoji kabelku :D

                Na konec se dostávám k tomu co mě na celém Animefestu  vždycky pobaví nejvíc. Asi uhádneš, copak to je? Nebudu Tě dál napínat, jsou to cosplaye. Jako každý rok i letos jsem se těšila, co tam všechno uvidím  a nebyla jsem zklamaná. Úžasné cosplaye, které se jen tak nevidí. Nejvíce postav bylo  z Naruta a Hingeki no Kyojin. Alespoň podle mého odhadu. Nicméně tam bylo dost postav z Harryho Pottera, Fairy Taylu (ten nesmím nezmínit, kamarádka na něm tak trochu ulítává), Bleache (já letos byla za IseNanao), Yuri on Ice, Owari no Seraph.  Kuroshituji. Velké množství  postav z LoLka, mazlící  plyšáci, které bylo opravdu zábavné objímat. Blázni s cedulkami Free Hugs (myslím, že jsem jich i tak objala dost velké množství) a další a další postavy z anime, seriálů a taky filmů. Je mi jasné, že hodně cosplayú jsem nezmínila, tak se předem omlouvám, že jsem na někoho tak trochu pozapomněla.

Mě osobně nejvíce zaujali dva cosplayeři, kteří se mi zapsali do paměti. Oba byli  dokonalí  a precizní, že mě to až skoro zaskočilo. Jedním z nich byl gondorský strážce stromu z Pána prstenů a druhým  byla mrtvá nevěsta Tima Burtona. Neříkám, že by zaujaly každého, ale letos bylo opravdu na co se dívat a co obdivovat.

Takže, milý Rufe, doufám, že příští rok se Animefestu zúčastníš, protože příští  rok Ti rozhodně žádné informace neposkytnu. Navíc jsi přišel o setkání s prima lidmi a toho zajisté, budeš hodně dlouho litovat ;-)

Tvoje (teda doufám) kamarádka

Istred

Štítky obecné: