Hlavní záložky

2x4

Caelestis Toscanella, uznávaný Velmistr Rady mágů, byl popraven. Jaké události vedly k takovému rozsudku? Jaké důvody vedly Velmistra k jeho činu? 
Na tyto otázky se snaží najít odpověď velká část magické veřejnosti. 

Jsou ovšem lidé, která otázka "Proč?" trápí víc než ostatní...

Roleplay | Detektivní, Fantasy, Komedie, Psychologické, Školní život | Počet dílů: 1

Aquillský kodex

Mladý princ Lucius doprovází neochotně svého otce krále Milferisu před radu mágů do jejich sídla. Ke břehům jejich země dorazili cizinci a oni jedou žádat Moudré o radu. Jenže ani jeden z členů výpravy jetště nemá tušení, jak moc se jejich životy touto cestou změní...

Povídka je psána ze světa, na kterém s námi spolupracovala ještě Tiara. Jelikož není registrovaným uživatelem serveru Haar.cz, nemohly jsme ji uvést jako spoluautorku. Přesto jí děkujeme, že pomáhala při tvorbě reálií.

Série | Fantasy | Počet dílů: 5

Bouře a vzdor

Vilém právě dokončil střední školu. Nyní ho čeká život vysokoškolského studenta se všemi radostmi i strastmi. Co mu nová životní etapa přinese? 

Jaký je Kajetan, který se stává jeho spolubydlícím? 

A co Hynek, Vilémův bývalý přítel, jakou úlohu v tom všem sehraje on?  

 

Jedná se o odlehčený příběh, který není třeba brát příliš vážně. 

 

 

Série | Komedie, Romance, Ze života | Počet dílů: 3

Dokud nás smrt nerozdělí

Ulrika a Anastasia studovaly na proslulé univerzitě magických umění ve Slavanii. A to až do dne, kdy se vše změnilo. Jejich předchozí život se znenadála obrátil vzhůru nohama a ze slibné budoucnosti zbyl jen prach... 

Ulričin bratr Evgenas se mezitím setkává s hraběcím synem Ephraimem. Jak ovlivní toto seznámení život jich obou? 

 

Prohlášení:

Příběh je prequelem pro dvě fantasy role-play jeskyně, které se hrály (hrají) na Andoru. První z nich byla založena v dubnu 2014, jmenuje se „Oblaka smrti" a na jejím založení a vedení se včetně mě podílely Jackie Decker a Tiara. Druhá se jménem „Grausenstein" byla založena v říjnu téhož roku, na jejím vedení se podílím společně s Jackie. Reálie a historii světa jsme z větší části vymyslely společně s Jackie ve vzájemné spolupráci. 

Postavy, děj a události zobrazované v tomto příběhu jsou moje práce.

Série | Fantasy | Počet dílů: 6

Harfista

Vithe, v historii existuje jen jeden případ, kdy se Strážci obrátili proti Atheasanům... Ti dotyční jsme byli my!“ 

 

(Součást mozaiky: Obraz Tallantridy, Stinná zákoutí tisového háje.)

 

 

Série | Fantasy, Psychologické | Počet dílů: 5

Obraz Tallantridy

Právoplatní dědicové trůnu království Tallantrida jsou mrtví. Požár, který zachvátil královský palác, nemohli přežít. Přesto existuje legenda, která říká, že v poslední chvíli přešli na jiný svět. Podle té se jednoho dne vrátí, zbaví Tallantridu uchvatitele a vrátí jí mír. S postupujícími léty tato naděje umírá… Moc uchvatitele sílí. Někdejší spojenci již dávno přísahali věrnost novým pořádkům.

Pokud královští sourozenci opravdu přežili, dávají si skutečně na čas. Otázka je, zdali se vůbec vrátit chtějí?

Série | Fantasy, Psychologické, Romance, Školní život | Počet dílů: 38

Omylem zasnoubení

Království Ava a Kendinor dlouhá léta spojovalo blízké přátelství vládnoucích rodin. Králové Timiel a Arimusalf byli přátelé od mládí a to trvalo ještě i přes dlouhá léta jejich vlády. Do jedné osudné návštěvy, kdy bylo pouto přátelství obou vládců přetrháno a i přes snahu královen o jejich usmíření se jej nepodařilo nikdy znovu plně obnovit. I když byla spousta původně nesmyslných nařízení již setřesena ze stolu, stále ještě nebylo plně obnoveno spojenectví...
Nyní ovšem král Timiel padl v boji. Obě království jsou ve válečném stavu se stále se rozpínajícím agresorem na východě. Je třeba nechat promlouvat zdravý rozum a pustit ke slovu diplomacii. Jenže při takové politické večeři dvou královských rodů se může stát ledacos...

Série | Fantasy, Komedie, Romance | Počet dílů: 3

Stinná zákoutí tisového háje

Je třeba dojít až nakonec zahrady, projít branou a vydat se vzhůru k horám... Není těžké najít horskou cestičku. Říká se, že už jí dávno nikdo nechodí. Všichni přeci vědí, že vede na zapovězené místo. Ke staré rozpadající se pevnosti, kterou obklopuje tisový háj. Otázka tedy zní, proč je vyšlapaná?

 

O Ezrathově životě by se dalo říci mnohé, ale rozhodně ne, že by byl klidný. Přesto, ve chvíli, kdy se vydá na cestu do Elbery, aby se stal studentem tamní Akademie, vše nabere nečekaný spád. Ezrath přeci není šlechtic, není z žádné významné rodiny, nemá žádné konexe... Tak proč se o něho zajímá Císařské společenstvo alchymistů? 

Erianel pochází z významné šlechtické rodiny z bohatého království Ceira. Má postavení, peníze, nepopiratelný talent... Jsou však důvody, které ho přivádí na Akademii v Elbeře, skutečně čisté?

 

Jít si za svým snem vyžaduje odvahu. Je zapotřebí chuti bojovat s překážkami, mít vůli se hrdě postavit výzvám...

A někdy přijde i čas položit si důležitou otázku: „Co všechno jste ochotní pro svůj sen obětovat?"  

 

Stinná zákoutí tisového háje jsou sequelem k Obrazu Tallantridy.

Díla spolu značně souvisí a jsou úzce provázaná. 

Série | Fantasy, Psychologické, Školní život | Počet dílů: 31

Úlomek ze slunce

Letní sektání na chatě v Alpách se může vyvinout různě...  

Série | Ze života | Počet dílů: 4