Minidatabáze yaoi anime. Má víceméně informační charakter a jejím účelem je doplňovat informace z oblasti yaoi. Skupina Armiger NEMÁ v plánu anime překládat ani v budoucnu. V případě zájmu jiných skupin jsme ochotni uveřejnit linky na jejich překlady.

Nově v minidatabázi

Nově přidaná anime v naší pidi yaoi databázi. Anime na náš web může přidat každý registrovaný uživatel.

Recenze

Dahaka u Embracing Love - A Cicada in Winter

Musím uznat, že na rozdíl od Haru wo Date Ita má tohle OVA rozhodně lepší základ příběhu, krásnější animaci, která si umí vyhrát i s detaily ošacení, výzbroje a prostředím toho historického Japonska. Je krása na to pohledět.
Velice se mi líbil opening, krásně představoval hlavní hrdiny a ending skladbu mám také ráda. Ozvučení anime je ale opravdu perfektní, ať už jde o drobnosti jako zvonečky ve větru, nebo příslovečné cikády v létě, či hra na shamisen. Hudebně velmi příjemné, dabing postav nebyl tentokrát tak hloupě dramatický a přehrávaný, což bylo jedině skvěle.
Celý ten herecký výkon, dalo by se říct, byl velmi ucelený, odpovídající období a ději. Charaktery postav byly sice jen naznačeny, ale opravdu působily příjemně, jednají rozumně a nepřehrávají. Byť začátek příběhu je pozvolný, pomalu nabírá na dramatičnosti, objevuje se více politiky, války a akce celkově, než vyústí v celkem emocionální konec, po kterém budete potřebovat tunu kapesníčků.
Bohužel v anime se vyskytne mnoho vysvětlivek k historickým údajům a názvům, což neznalé Japonska může hodně plést a brzy se začnou ztrácet ve výrazech. Dějově to ale zabírá jedno z nejzajímavějších období Japonska.  Je to rozhodně klenot mezi yaoi, který ve třech OVA nabídne ucelený krásný příběh dvou mužů, kteří nemohli být spolu, a přesto bojovaly s tímto osudem. Nabídne nám yaoi anime, kde je jak sexuální tak dějová část opodstatněná a ani jedno není upozaděno a skvěle to do sebe zapadá. Proto se na toto anime nedá jen tak zapomenout.