Minidatabáze yaoi anime. Má víceméně informační charakter a jejím účelem je doplňovat informace z oblasti yaoi. Skupina Armiger NEMÁ v plánu anime překládat ani v budoucnu. V případě zájmu jiných skupin jsme ochotni uveřejnit linky na jejich překlady.

Nově v minidatabázi

Nově přidaná anime v naší pidi yaoi databázi. Anime na náš web může přidat každý registrovaný uživatel.

Recenze

Dahaka u You're My Love Prize

Popravdě, manga předlohu miluju. Patří do mé top pětky yaoi mang už hodně let. Byla to také jedna z prvních mang, kterou jsem louskala v angličtině. Takže je jasné, že ani co se týče anime, nemůžu být objektivní. Přesto ale musím říct, že tenhle anime počin mě tak trochu zklamal hned několika věcmi, takže si  raději přečtu rozhodně mangu.
Dlouhá léta se mluvilo o zanimování této velmi populární a stále vycházející mangy, až nakonec vznikl tento nízkorozpočtový animix, který, se drží naprosto věrně předlohy mangy. Doplňuje ji skvěle padnoucími hlasy dabérů, až na tu šílenou Čínštinu, která nezní vůbec pěkně a je naprosto mimo, tak jako opravdu…mírně nepříjemným hudebním podkresem ala visual novela. Tyto dvě věci mi asi na anime vadily nejvíc. Také mi příliš nesedlo vykreslení okolí a celé pozadí a nějaká plynulost záběrů nebo pohybů, o té si můžeme nechat jen zdát.
Ale…anime bylo okořeněno pár vtipnými scénami, tak jako svérázným slovníkem Akihita, a dokázalo nacpat do svého malého rozsahu docela dost děje.
I sexuální scény zůstaly podle mangy. Najdete v nich prvky BDSM, či znásilnění a proto trochu vyzní násilně. Bohužel anime podléhá cenzuře, a proto sexuální scény vypadají dost studeně, prakticky není nic vidět a není v nich žádná vášeň, nepřipadly mi sexy a to mě hodně mrzelo a ubíralo to anime na další kvalitě.
I přes všechno špatné je zde stále má láska k charakterům hlavních hrdinů. Asami je pro mě synonymem slova seme a Akihito je zase jeden z mých nejoblíbenějších uke v yaoi vůbec. Je svérázný, drzý, soběstačný a celkově se mi jeho charakter hodně líbí. Oba tak pěkně spolu kontrastují.
Takže kolem a kolem, jistě fujoshi by rády něco víc, než animix, ale…popravdě můžeme být rádi alespoň za tohle. Pro ty, kterým se manga líbila, je to dobrá volba. A pro ty, kdo mangu neznají…pro ty by mohlo být anime správnou návnadou.