Minidatabáze yaoi anime. Má víceméně informační charakter a jejím účelem je doplňovat informace z oblasti yaoi. Skupina Armiger NEMÁ v plánu anime překládat ani v budoucnu. V případě zájmu jiných skupin jsme ochotni uveřejnit linky na jejich překlady.

Nově v minidatabázi

Nově přidaná anime v naší pidi yaoi databázi. Anime na náš web může přidat každý registrovaný uživatel.

Recenze

Dahaka u Maiden Rose

Tohle anime jsem nikdy dřív neměla příliš v lásce. Ale musím uznat, že docenit jsem ho byla schopná až po mnoha letech a asi třetím shlédnutí. Nakonec se přeci jen stalo jedním z mých oblíbených.
Vztah plný posedlosti a velmi zvláštní lásky, tak jako vášnivé touhy.
Celé to zasazení do válečného tématu mi sedlo, mám ráda tanky a celkově válečné motivy, takže anime zapůsobilo i na tuhle mou libůstku. (Sice bych byla nejradši, kdyby to bylo opravdu z druhé světové války, ale co naplat). Navíc mám ráda rázné seme charaktery, takže…. Ano, o Klausovi existuje spousta vtipů, ne všechny fujoshi ho jako semeho mají rádi, připadá jim příliš robustní a hrubý, ale to taky má, je to chlap jak hora. Byť trochu hrubý je naprosto odevzdán své květině. To mi na tom přišlo úžasné. Rytíř a květina, jako z nějaké pohádky. Ta oddanost a síla. Proto jsem byla schopná Klausovi odpustit kde co.
Opravdu velmi příjemný a nečekaně výrazný hudební podkres, zvláště piáno, který se mi vryl do paměti a charakteristická velmi koukatelná animace. Příběh dostal jen tolik prostoru, kolik potřeboval. Byl naprosto ucelený, měl dokonce flasbacky, abychom pochopili jednání postav. I konec, byť trochu jako z červené knihovny tak nějak zahřál příjemně na duši.
Sexuální scény byly trochu hrubějšího rázu, ale nijak mi to nevadilo a Taki s Klausem byli nesmírně sexy a přímo z nich vyzařovalo spoustu pocitů, byť byl Taki takový flegmoš uke. OVA měly děj, měly své zvraty, i zamilované části, byly i akční, napínavé. Tohle narvat do tak krátkého rozsahu je skoro zázrak.
Co je však na tomhle anime dost divného jsou ty bonus chibi dílky, po závěrečných titulkách. Ano, uznávám trochu zneucťují celé yaoi anime, ale… prostě jsou docela legrační a hezky odlehčují zážitek z tohohle yaoi a naráží na několik věcí, co se v anime neobjevily. Proto je mám také dost ráda.
Za mě rozhodně jedno z příjemných yaoi, po jehož dokoukání jsem byla plně spokojena.