Minidatabáze yaoi anime. Má víceméně informační charakter a jejím účelem je doplňovat informace z oblasti yaoi. Skupina Armiger NEMÁ v plánu anime překládat ani v budoucnu. V případě zájmu jiných skupin jsme ochotni uveřejnit linky na jejich překlady.

Nově v minidatabázi

Nově přidaná anime v naší pidi yaoi databázi. Anime na náš web může přidat každý registrovaný uživatel.

Recenze

Dahaka u Loveless

Sice to není yaoi, jen shounen-ai a proběhnou tam jen polibky, ale popravdě, buďme rádi, jelikož Ritsukovi je v anime 12 let, takže ze Soubiho by mohl být velmi rychle pedofil. Nemám ráda shota yaoi, nemám ráda děti pod 18 let v yaoi, ale Ritsuka je svým způsobem kouzelný a člověk ho má potřebu ochraňovat.
Ale i tak, je to už hodně let, kdy jsem ho viděla a přesto jsem na tohle anime nikdy nezapomněla, především kvůli jeho atmosféře, kvůli vzpomínkám i velmi pěkné animaci, okořeněné padnoucí hudbou. Je opravdu povedené, napínavé, akční a přesto je tam spousta citu a romantiky, což se mi nesmírně líbilo.  Celý ten svět je zajímavě tvořený a z podobného námětu už vycházely i desítky dalších anime. Velmi silný vztah mezi hlavními hrdiny, je tam i vztah dvou Zero, kteří byli docela roztomilí a také jeden yuri pár, což by v shounen-ai asi nikdo nečekal. (A holky byly asi nejsmysluplnějším párečkem).
To, co mi na anime vadilo, že bylo tak krátké a všechno vlastně zůstalo nedořešené. Anime rádo plýtvalo díly na hlouposti. A proto se mnoho yaoistek vrhlo i do mangy, která prý vše postupně objasňuje (nebo spíš zamotává?). Bohužel ta je pro mě zapovězena, protože Angličtina, ale docela by mě zajímalo, jak se příběh vyvýjí, protože to má základ, na který se dá krásně nabalovat komplikované zápletky.
A navíc je toto i anime, u kterého se yaoistky pustily s velkou vervou do fanfikcí, fanartů a fan všelicos a Loveless anime se tak stalo jedno z mála, kdy fanouškovská tvorba přesahuje kvalitu samotného anime.