• Vara: Všechno nejlepší do roku 2022. Ať jste zdraví, dobré mysli a ve společnosti těch, které máte rádi
  1. ledna 2022 1:32
 • Haar: Tobě taky, Varo.
  24. prosince 2021 15:40
 • Vara: Šťastné a veselé Vánoce vám všem
  24. prosince 2021 13:30
 • Haar: Web po dlouhý době web akutalizovanej. Kdyby něco nefungovalo, hlaste prosím.
  Také se mi po letech podařilo zaregistrovat doménu yaoi.cz. Takže budu přemejšlet co by s tím šlo :)
  26. listopadu 2021 16:52
 • aomori: Díky bohu není to tu mrtvé, občas si sem jentak ještě zajdu ale není to už tak akční co nejsou mangy. Byla by škoda kdyby to šlo do kytek. Povídky jsou furt bezva, tak doufám že vám covid nezabije motivaci. ^^
  10. dubna 2021 1:39
 • Jackie Decker: Pro zájemce z řad autorů krátkých povídek je zde nová soutěž nakladatelství BRK: https://www.nakladatelstvibrk.cz/soutez-o-prvni-brk-2021/ Přečtete si pravidla. Zúčastnit se může orpavdu každý. Jedná se o druhý ročník soutěže a už loni se sešlo nadmíru dobrých povídek.
  15. března 2021 17:45
 • Jackie Decker: Připojuji se, i když opožděně, ke všem přáním všeho nejlepšího do nového roku. Ať je vydařenější než ten loňský a ať se vám splní, po čem toužíte. :)
  4. ledna 2021 6:32
 • Adeen: Všem uživatelům Haar přeji vše nejlepší do nového roku. Ať je naplněn splněnými sny, vírou, odvahou a láskou. Adeen
  1. ledna 2021 11:21
 • Vara: Vše nejlepší do roku 2021, hlavně zdraví, vnitřní klid a blízkost těch, které máte rádi, Vám všem přeje Vara.
  1. ledna 2021 10:56
 • Shiw of the Shadows: Taky se připojuji k vánočnímu přání. Hodně pohody, štěstí, inspirace, hromadu čtiva a lásky pod stromečkem :)
  24. prosince 2020 20:49
 • eliza56: Také přeji zdejším autorům a čtenářům šťastné a veselé Vánoce! :)
  24. prosince 2020 16:39
 • Vara: Všem stálým i náhodným návštěvníkům těchto stránek přeji láskou požehnané vánoční svátky.
  24. prosince 2020 14:59
 • Jackie Decker: U ktzerí povídky máš ten problém? Já to opravím, napiš mi odkaz do pošty, prosím.
  4. prosince 2020 13:47
 • Istred: Ahoj,mám dotaz,nějak smi nejde povídky řadit podle doby přidání, nemůžu poslední kapitolu dát,až na konec a skáče mi všude možně.
  19. listopadu 2020 20:21
 • Akiko.: Ahojte, mám dotaz.. kedysi som tu čítala poviedku, volala sa túším Kdo z koho.. a teraz ju tu neviem nájsť.. dá sa dohladať alebo je vymazaná? ďakujem za odpoveď. :)
  30. října 2020 23:45
 • Jackie Decker: Jsou-li mezi vámi tací, kteří se chystáte zúčastnit literární soutěže Vidoucí, (Soutěž není omezena tématem, stačí aby obsahovala prvky fantastiky: http://www.vidouci.cz/vidouci-propozice-aktualni-rocnik/ ) můžete se zúčastnit online "setkání" porotců s autory a dozvědět se třeba, co porotci preferují, čím je naopak naštvete, na co se těší, případně cokoliv podrobnějšího o pravidlech soutěže, nebo co vás zajímá...
  Myslím, že to zní opravdu zajímavě ;)
  https://www.facebook.com/events/392490971757605
  25. října 2020 10:28
 • Vara: K mé předchozí zprávě: omlouvám se, chybička se vloudila. Správný název webu o psaní je www.odstartujtesvojiknihu
  19. října 2020 9:23
 • Vara: Ahoj všichni. Pro ty z vás, kteří rádi píší a snad i touží vydat svoji knihu, mám jeden tip - webové stránky Odstartuje svoji knihu. Autorka tam podrobně a poutavě radí, jak postupovat při psaní knihy od první věty až po oslovení nakladatelů. Snad vám to bude při psaní ku pomoci.
  16. října 2020 20:02
 • Jackie Decker: Ráda bych poradila, ale inspirovat se nění zakázané. Popravdě dnes už toho bylo napsané tolik, že prakticky není zcela možné napsat něco absolutně originálního. Vždycky někdo může říct, tenhle nápad byl můj. Nikdy nelze vyloučit že dva lidé budou mít nezávisle na sobě stejný nápad. A inspirovat se nějakým námětem a napsat na to něco svého? Na tom teoreticky není nic špatného. Třeba téma kouzelnických škol, je dost časté, má se J.K.Rowling soudit s každým, kdo jej nějak použije?
  Je dá se říct "trestné", když někdo okopíruje tvoji povídku, a zveřejní ji někde jinde pod svým jménem. Pak je to krádež a ty se můžeš bránit. Pokud je to na nějakém literárním serveru, můžeš poslat vzkaz adminovi stránky, že ti někdo ukradl povídku a požádat o její stažení případně zabanování dotyčného jedince. Případně na dotyčného klidně podat trestní oznámení, i když je otázka jestli by se tím policie zabývala. Ale pokud někdo vezme tvou povídku a přepíše ten námět svými slovy, prakticky nemáš šanci prokázat že se jedná o krádež.
  23. srpna 2020 11:36
 • eliza56: Ahoj! Mám na vás otázku - už jste někdy řešili, že někdo zkopíroval vaši práci a publikoval jí někde jinde? Jde to vůbec nějak řešit? A další věc, lze řešit, že si někdo vzal velkou inspiraci ve vaší povídce a pak jí prostě také někde publikoval přičemž vy, jako autoři, jste poznali, že ta práce, ten nápad a některé věty, jsou vaše? Jsem z toho totiž docela zoufalá, když jsem dnes zjistila, že kdosi publikuje povídky ale dost inspirované těmi mými. Celou jednu sérii defakto. Je vůbec možné s tím něco dělat? Jestli se tady najde nějaká dobrá rada budu velmi vděčná.
  Jinak přeji hezký letní den!
  12. srpna 2020 14:34
 • Jackie Decker: Dobrý den,
  přeji krásné nedělní odpoledne s datem 5. 7. 2020 a zvu vás na odpolední čaj, do literární čajovny (https://slobodnyvysielac.sk/relacia/literarna-cajovna-192/) rádia Slobodný vysielač a to od 15:00 do 16:00, kdy mám tu čest být hostem Nicole Blankenship v jejím pravidelném nedělním pořadu, kde si povídá s českými a slovenskými autory nejen o jejich tvorbě.
  Slobodný vysielač je malé internetové rádio se sídlem v Blanské Bystrici a Bratislavě. Disponuje celou řadou zajímavých pořadů a relací proložených hudbou.
  A pokud byste snad nestihli živé vysílání, je možné si relaci dohledat přímo v archivu rádia: https://slobodnyvysielac.sk/relacie/literarna-cajovna/.
  Přeji příjemné nedělní odpoledne plné pohody a klidu a budu se na vás všechny těšit.
  S pozdravem,
  Jackie Decker.
  5. července 2020 16:49
 • Hachiko: Bezejmen- bohužel tady už žádný překlady nejsou. Kvůli zákonu se muselo vše smazat
  10. června 2020 4:19
 • Bezejmen: Ahoj, jsem tu nová a nevím vůbec jak to tu funguje. Mohli by jste mi prosím poradit jak si otevřít mangu, kterou někdo přeložil?
  10. června 2020 1:59
 • Hachiko: Je mi strašně lito, že se mangy už možná nikdy nevrátí. Vy, co jste to překládali jste si s tím dali spoustu práce. Jediné co jste z toho měli, byl náš velký vděk a neustále otravovani po dalších dílech :) I tak sem stále ráda chodím číst si povídky. Ke spoustě se vracím a ráda čekám na nové a nové příběhy. Takže jsem ráda, že "loď pluje dál"... I když jen v nouzovém režimu. Děkuji že ji nenecháte potopit
  20. května 2020 3:19
 • Insanus: Ještě nějakou dobu po zrušení překladů, jsem zde pobýval. Rád jsem sem chodil číst. Asi znovu začnu (:
  Možná se i přidám k psaní, pokud tedy projdu přijímacím řízením :D
  Je škoda vidět takové vzduchoprázdno v tomto obrovském vesmíru
  8. května 2020 22:21
 • Jackie Decker: Zdravím,
  na Haaru se změnilo hlavně to, že z důvodu přísných zákonů, které byly velmi mediálně propírány, byly z webu odstraněny veškeré překlady mang. Celý manga tým se vpodstatě vzápětí rozpadl a tato sekce skončila. V plánu bylo přetvořit web na literární se zaměřením Yaoi, Yuri a hetero originálních příběhů. Ve stejném duchu bylo v plánu přetvořit i vydávání časopisu a sborníku. Z obojího ale sešlo. Odešli někteří klíčoví lidé. V životech těch dalších se toho mnoho změnilo a oni už tak nemají čas ani sílu, které by projektu věnovali. Ten zbytek nás, kteří tu ještě zůstali píše, zveřejňuje a čte povídky ve volnějším režimu, než který býval a prostě si to tu tak nějak užíváme.
  Zkráceně: 1) Kapitán lodi se dočasně přesedl na loď zvanou (reálný život).
  2) Rufus dochází jen velmi zřídka.
  3) Limetrku, Ginu, Apollymi, Netheocy, Maxim jsem zde neviděla již opravdu velmi dlouho. Zřejmě rovněž přestoupili na jinou loď.
  4) Tuemawen a Lota se ještě občas ukáží, ale nemám přehled o jejich aktivitě na webu.
  5) Takže posledními zbývajícími aktivními moderátory jsou Vara, Ragana a já. Čas od času řešíme se zbytkem v zákulisí přesun autorů mezi kategoriemi, ale už dlouho nepřibyl novýá autor, nebo se neřešilo nic ohledně větších projektů.
  Závěr: Velké plány byly utnuty a odsunuty do pozadí a celá loď Haar letí vesmírem na nouzový režim, který my už pouze udržujeme v chodu.
  PS: Samozřejmě patří velký dík Haar za to, že stále platí doménu a Rufovi že udržuje web funkční.
  Dřívější časy se zde ale již zřejmě nikdy nevrátí.
  7. května 2020 21:58
 • Insanus: Zdravím všechny, dlouho jsem tu nebyl. S tím, co se v mém životě změnilo, jsem si vytvořil i nový účet. Ale co nevidím, tady se změnilo jen to, že tu nikde nikdo není. Co se s Haar stalo? Obchod už není?
  3. května 2020 16:51
 • lenka-25: Děkuji za odpověd,jen se se ptala,protože jsem měla vaše překlady rada.
  16. ledna 2020 9:12
 • Jackie Decker: Bohužel toto je zálležitost v níž může rpozhodnout pouze Haar, protože všechny překlady mang šly přes ni a jen ona k nim má přístup ať už k těm, které byly dokončeny, nebo k těm, které byly teprve rozpracovány. Pokud je mi známo se obnova v současné chvíli neplánuje, ale předpokládám, že kdyby se něco změnilo v tomto směru, dozvíte se to zde.
  14. ledna 2020 21:16
 • lenka-25: Zdravím,vás mám váš blog velice ráda a moc vám fandím. Jelikož už uplynula docela dlouhá doba od zrušení vašich překladu mangy a myslím si,že se situace docela uklidnila. Proto se chci zeptat jestli náhodou neplánujete obnovit překlady mang. Děkuji
  13. ledna 2020 20:50
 • Vara: Do nového roku nám všem přeji pevné zdraví, hodně radosti a alespoň jednu bytost, které můžeme bez obav říct: mám tě rád/a. A nebo to aspoň co nejčastěji říkejme sami sobě :)
  1. ledna 2020 13:52
 • Ragana: Přeji všem vše dobré do nového roku. : )
  31. prosince 2019 16:50
 • Shiw of the Shadows: Příjemné prožití vánočních svátků, pod stromečkem něco pěkného, spoustu lásky od rodiny a přátel, hromadu inspirace pro autory a mnohem víc příběhů na této úžasné lodi pro naše čtenáře a mnoho dalšího přeje Shiw :)
  24. prosince 2019 13:00
 • Vara: Přeji vám všem krásné a požehnané Vánoce a pokud je někdo z vás náhodou neslaví, tak alespoň pohodové dny volna.
  23. prosince 2019 21:03
 • Jackie Decker: Zdravím přátelé, spoluautorky a spoluautoři,
  Víte o tom, že na stránkách http://sosaci.net/, se každoročně pořádá chalenge s názvem Vánoční nadílka?
  Jde o to, že každý může požádat o povídku, kteoru by rád dostal pod stromeček. Tím se ovšem zavazuje sám někoho povídkou obdarovat. V určité datum si pak všichni projdou seznam přání a rozeberou si žadatele o přání podle toho, komu by chtěli povídku věnovat a jaké téma jim nejvíce sedí. Načež už zbývá jen povídkový dárek sepsat, vložit a těšit se, co a od koho asi dostanete vy :)
  Akce je to skvělá, s dlouholetou tradicí. No a kdyby vás to zaujalo, čím více lidí se zapojí, tím lépe. Takřže co? Máte chuť letos někomu udělat radost?
  4. října 2019 7:48
 • mudla: Zdravím všechny, na Startovači v sekci "knihy" zrovna jede projekt na knížku s BL tématikou. Kdyby jste někdo chtěli, můžete projekt podpořit zde: https://www.startovac.cz/projekty/jsi-muj-duvod/
  Věřím, že příběh nebude k zahození. :)
  5. září 2019 22:34
 • Jackie Decker: Dobré ráno,
  mám zde menší žádost k našim autorům ze sekce "pro radost" a "novicové". Pokud se vám stane, že jste voližili povídku či kapitolu a ona se neobjevila v průběhů několika hodin na titulní straně, případně ani do druhého dne, obvykle to znamená, že žádný z moderátorů povídkové sekce nemá aktuálně na váš požadavek čas. Prosím nevkládejte svou povídku znovu. Pokud máte podezření, že mohlo dojít ke ztrátě dat, kontaktuje někoho z moderátorů povídkové sekce soukromou poštou. Tím, že budete povídku vkládat vícekrát zbytečně zatěžujete databázi webu a moderátory tím opravdu nepotěšíte.
  Děkuji za pochopení.
  17. srpna 2019 12:33
 • Vara: Tak co? Byli jste někdo na Prague pride? Sice nám pršelo, ale trocha vody nás přece nemůže rozhodit. To byl deštíček pro krásu :) Snad jste se tam bavili stejně skvěle, jako já. A jestli vás odradilo počasí, tak za rok máte další šanci. Třeba se tam zase sejdeme.
  12. srpna 2019 12:40
 • Vara: Pozor, pozor! Důležité hlášení :) V sobotu 10. srpna se opět koná Prague pride, neboli duhový průvod LGBT komunity a jejich příznivců. Vyráží se v půl jedné z Václaváku a jde se na Letnou, kde následuje velká párty pod širým nebem. Vstupné se neplatí.
  PS: pokud tam zahlédnete blondýnu s bílým vlčákem, přihlaste se ke mně. Ráda vás poznám osobně.
  2. srpna 2019 18:26
 • Jackie Decker: VARA: Díky mnohokrát :)
  A já připojuji přání autorům a autorkám: "Ať při vás stojí múzy a dopřejí vám i vašim příběhům léto plné rozkvětu." :D
  3. července 2019 20:57