Interview:

RYAN BAKER

Vážení diváci, po přestávce u nás ve studiu vítám nováčka a vycházející hvězdu NHL – Ryana Bakera! *Nadšeně se culí na hnědovlasého mladíka, který nepříliš zaujatě sedí naproti ní a zírá kamsi do neurčita. Přestane tedy popotahovat sukýnku a nakloní se, aby si získala pozornost nového levého křídla Hawks.* První otázka: Jak jste se dostal k hokeji?

*Konečně se na ni podívá, i když vypadá značně znuděně.* Můj táta je Steve Baker a máma Linda Parker, tak co myslíte? (Steve Baker – čtyřnásobný držitel zlaté medaile ze ZOH v ledním hokeji, Linda Parker – Kanadská krasobruslařka, tři zlaté na ZOH. *poz. Red.) *Vypadá, že to pro něj skončilo, ale když vidí, že na něj manažer valí oči, povzdechne si.* Prakticky jsem dřív bruslil než chodil, a protože jsem odmítl nosit blyštivé trikoty už v pěti letech, bylo jasné, že to bude hokej. Vždycky jsem byl dobrej, lepší než ostatní a táta mě v tom vychovával, nepřipouštěl žádné prohry nebo poklesky a já to tak prostě přijal. Takže jsem nejlepší. Dostal jsem nabídky desítek škol na stipendia, díky mému velmi dobrému prospěchu jsem si mohl vybírat, nakonec jsem skončil v Dallasu, kde mě taky draftovali a kde jsem začal profesionální kariéru jako hráč NHL. 

Moc dlouho jste tam ale nebyl. Za 4 roky jste vystřídal 9 klubů. V uplynulé sezóně jste na sebe upozornil hlavně jako precizní střelec a výherce kanadského bodování, přesto platíte i za floutka skupiny, v době vašeho působení za Columbus jste byl suverénně nejčastěji trestaným hráčem, a to i přesto, že jste odehrál jen 24 utkání, takže má otázka zní: Jaký je váš přístup k týmu?

*Dívá se na ní vážně otráveně, musí se ho ptát pořád na ty samé otázky?* Neřekl bych, že jsem konfliktní typ, když ale máte obránce, kteří mě nestihnou dojet, často mě faulují a já si to nerad nechávám líbit. Prostě nemůžou překousnout, že jsem lepší než oni. *Pokrčení ramen. Pauza, chce konec, ale interview má přesně daný čas a jeho odpovědi jsou moc krátké. Manažer ho pod stolem kope do nohy.*

*Protáčí oči.* No a k tomu týmu.. nejsem týmovej hráč. Spoluhráči mě brzdí, překážejí mi, jsou pomalí a nepřesní, tak proč bych je měl podporovat? Já se taky musel vydřít sám tam, kde jsem, nemám přece povinnost pomáhat každýmu loserovi na soupisce, kterej si chce splnit svůj dětskej sen. Když na to nemáš, nehraj to.

*Tváří se poněkud vyděšeně, po rozhovoru s Kapitánem Amerikou alias Isaakem tak přímou a naprosto opačnou odpověď nečekala. Odkašle si.* Emm.. váš otec v nedávném rozhovoru pro časopis Sports Illustrated prohlásil, že nehrajete na 100 %, je to pravda?

*Pozvedne obočí, s otcem evidentně nemá nejlepší vztah. Jeho zlatavé oči se na moderátorku dívají naprosto lhostejně.* Nehraju. Proč? Nikdo mě pak nestíhá. Nebaví mě to. Jediný, kdo mě může porazit, jsem já sám.

Ehmm.. *Už je opravdu značně nervózní.* Jak se těšíte na Isaaka Navarru?

Koho?

No,.. *Nejistě se rozhlíží kolem sebe.* Přece vašeho nového kapitána! *Zmateně přihlíží, jak Ryan bere svůj iPhone a bez jediného slova chvíli cosi hledá.*

Jo, aha, tenhle.. S kapitány obecně nemívám dobré vztahy. Fakt nevím, nic moc o něm nevím. *Krčí rameny.*

Ale to je Isaac Navarra. Minulý týden byl zařazen mezi 100 nejlepších hráčů NHL, bylo to ve všech zprávách. *Naprosto konsternovaná, že někdo nezná božského Isaaka.*

Jo? *Evidentně ho to vůbec nezajímá.*

Tak tedy odjinud.. *Listuje předem připravenými otázkami.* Jaký jste mimo kabinu? Co rád děláte, když máte volno?

*Krčí rameny.* Stejný jako na ledě. Nejsem moc společenský typ, hodně jsem měnil kluby a stěhoval se, takže prakticky nikde nikoho neznám. Většinou se věnuju práci, hodně trénuju a svůj čas dávám hlavně do svého zlepšování. Umím se bavit a tak, ale moc mi to neříká. Jsem spíš introvert. Vím, že na své spoluhráče působím arogantně a příliš sebevědomě, ale nemyslím si, že přiznat si pravdu je v něčem špatné. Vím, že mě většina hráčů nesnáší, ale je mi to jedno. *Poměrně pobaveně sleduje, jak se moderátorka nemůže vyrovnat s jeho příliš otevřenými odpověďmi.*

No a poslední otázka: *Je ráda, že už bude konec. Proč tu radši neměla déle toho sexy blonďáka?!* Jak vidíte svoji budoucnost?

Nevím, nepřemýšlím o tom.


Průměrné hodnocení: 5
Počet hodnocení: 7
Vaše hodnocení: Zatím žádné :)

Pro hodnocení se přihlašte.

PiliYo
PiliYo

Nic co by se dalo zveřejnit...

Pro přidávání a čtení komentářů se přihlašte. Děkujeme.