Prodaný ženich

Když obyvatelé zapomenuté vesničky někde na území Velké Británie poblíž Londýna vyloví tělo z řeky, zhrozí se. Mezi nimi je vrah. Mezi uzavřenou skupinou lidí, kteří žijí v souladu s přírodou téměř jako vyhynulí puritáni či vyznavači staré doby, přece nemůže být vrah. Jejich vůdce se obrátí na tolik nenáviděné okolní lidi z "vnějšího", špinavého světa. Je přesvědčen, že mezi jeho ovečkami není vrah a že zabíjel nějaký cizinec. Nikdo se toho případu však ujmout nechce. Nikdo se nechce zaplétat s pomatenými myslemi, které myslí jako ve středověku. A tak staromódní dopis putuje od jednoho města k druhému, až se dostane do Londýna. K veliteli Elise Shionové. A ta má jasno, koho tam pošle. Max York přece dokázal vyřešit už ledacos. A co na tom, že má naplánovanou dovolenou.

Příběh je sequelem k povídce "Nejtemnější část". Vyskytují se zde postavy, které znáte (ať už lépe či méně) z této povídky. Děj se odehrává šest let od událostí v Chicagu a rok po opětovném shledání Alfréda a Maxe.

Shiw
Shiw of the Shadows

Než se pustíte do mých příběhů, vězte, že to není jednoduchá červená knihovna. Zaměřuju se spíš na příběh, detailní popisy, …

Pro přidávání a čtení komentářů se přihlašte. Děkujeme.